Слава Покров Пресвете Богорoдице

Дана 1. / 14. октобра, манастир Лешје прославио је своју славу «Покров Пресвете Богорoдице». Одслужено је свеноћно бденије нако чега је уследила прва (рана) света Литургија. Након свете Литургије духовник манастира Лешје, потосинђел Јован, обратио се верницима уз усхићено саопштење да је ова света обитељ богатија за још једне мошти, поред многобројних које се налазе у овом манастиру. Наиме, део моштију свете матере Параскеве српске стигао је назад у свој дом, у Србију, и своје место пронашао баш у овој светој обитељи.

Главном празничном литургијом началствовао је архијерејски секретар, протојереј-ставрофор о.Драги Вешковац уз саслуживање архимандрита о.Јована (Радосављевића), протојереја проф. о.Михајла Милее (госта из Румуније) и свештенства епархије крушевачке. Све је протекло молитвено и уз присуство бројиних гостију и пријатеља манастира. Након празничнe Литургије у манастиру Лешје уследило је резање славског колача и славска трпеза.